Bezpieczeństwo - Pesmedica
205
page-template-default,page,page-id-205,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Bezpieczeństwo

DBAMY  O  BEZPIECZEŃSTWO  NASZYCH  PACJENTÓW

 

W gabinecie PESMEDICA (  zgodnie z zasadami gabinetów zabiegowych ), zabiegi  wykonywane są w czystych, sterylnych warunkach. Wszystkie narzędzia po każdym zabiegu są dezynfekowane, myte w myjce ultradźwiękowej  oraz sterylizowane w specjalnych pakietach w autoklawie).

 

Sterylizacja w autoklawie jest jedną z najważniejszych metod zabijania drobnoustrojów. Odbywa się ona  nasyconą parą wodną pod ciśnieniem i jest obecnie najbezpieczniejszą metodą sterylizacji. Poprzez kondensację pary wodnej na sterylizowanym ładunku uwalniana jest energia, która powoduje nieodwracalne uszkodzenie mikroorganizmów. Prawidłowo wysterylizowane narzędzia stają się jałowe – nie zawierają żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.

Sterylizacja narzędzi kosmetycznych w autoklawie, to jedyny skuteczny sposób na posiadanie higienicznych narzędzi ,pozostałe zabiegi są jedynie dezynfekcją.

 

Do opracowywania hiperkeratoz, modzeli i odcisków używamy jednorazowych ostrzy.

Do szlifowania  strony podeszwowej stóp, używamy jednorazowych kapturków ściernych z odpowiednią gradacją, by zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegu.

 

Dla każdego pacjenta przeznaczone są materiały higieniczne, jednorazowe, które po każdym zabiegu wyrzucane są do odpowiedniego pojemnika przeznaczonego na odpady medyczne.

 

Dodatkowo po każdym pacjencie, miejsce przeprowadzonego zabiegu jest myte i dezynfekowane  i  przygotowywane dla następnej osoby.

 

Na koniec dnia lub w zależności od potrzeb ,pomieszczenia  zabiegowe są dokładnie myte, dezynfekowane  i poddawane działaniu  lampy UV  ,która jest dodatkową metodą dezynfekcji powietrza i powierzchni. Urządzenie to emituje promieniowanie UV-C o odpowiedniej długości fali. Promieniowanie to ma właściwości biobójcze i dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

 

W gabinecie używane są  wyłącznie certyfikowane narzędzia  z nierdzewnej  stali chirurgicznej, pochodzące od wiodących firm zajmujących się wyposażeniem gabinetów lekarskich, sal zabiegowych oraz szpitali m.in.

  • Aeskulap-Chifa,
  • Baehr,
  • Ruck,
  • Busch,
  • Yuki,
  • Podopharm,

Swoim pacjentom  oferujemy specjalne kosmetyki do pielęgnacji stóp ,polskich i zagranicznych firm takich  jak:

Podopharm , Prontoman, Pedibaehr,Remmele Propolis, Peclavus, Ruck.  Produkty tych firm są znane i doceniane ,dlatego polecamy je Państwu do codziennej, domowej pielęgnacji .