Podstawowy zabieg podologiczny - Pesmedica
241
page-template-default,page,page-id-241,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny( pedicure specjalistyczny/medyczny) jest połączeniem pedicure pielęgnacyjnego  z leczeniem stóp . Powiązany jest z odpowiednio dobraną metodą usunięcia poszczególnych zmian patologicznych skóry, często bolesnych, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie kończyny, powstałych w wyniku deformacji kostnych, chorób dermatologicznych, czy defektów wynikających z działania czynników zewnętrznych np. źle dopasowanego obuwia.

Zabieg ten  polecany  jest głównie pacjentom, którzy borykają się ze zmianami skórnymi takimi jak: bolesne odciski, modzele, nagniotki, pękające pięty, wrastające czy uszkodzone paznokcie. Taki zabieg ma na celu nie tylko poprawienie kondycji i zdrowia stóp, ale też uświadomienie i edukację pacjenta na temat tego, jak prawidłowo dbać o stopy z danym typem schorzenia, żeby w przyszłości zapobiec powstaniu na skórze bolesnych zmian. .

PZP poprzedzony jest wywiadem. Wywiad stanowi bardzo ważny element wizyty w gabinecie . Jest podstawą do dalszych działań podologicznych oraz źródłem informacji o stanie zdrowia pacjenta i sposobie leczenia. Co najważniejsze pomaga w identyfikacji wszelkich przeciwwskazań dla danego zabiegu.

Po przeprowadzonym wywiadzie następuje  sprawdzenie aktualnego stanu stóp ( skóra, paznokcie, ewentualne deformacje). Pozwala to na wyłapanie wszelkich zmian w ich początkowej fazie, a co za tym idzie-krótkie, zazwyczaj bezbolesne terapie lub skierowanie do odpowiedniego lekarza specjalisty ( dermatolog, flebolog, diabetolog, chirurg itp.) Istotnym elementem każdej wizyty jest wyjaśnienie pacjentowi przyczyn powstania zaobserwowanych zmian, omówienie proponowanej terapii i zaproponowanie działań eliminujących możliwość ich powstawania (ortozy, odciążenia, indywidualne wkładki, obuwie, odpowiednio dobrane preparaty lecznicze i pielęgnacyjne).

Podstawowy zabieg podologiczny  polega na delikatnym usunięciu zrogowaceń występujących fizjologicznie na podeszwie stóp, prawidłowym skróceniu i opiłowaniu paznokci oraz, w zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjent, usunięciu odcisków, modzeli, opracowaniu pękających pięt, oczyszczeniu paznokci zajętych grzybicą.

Na zakończenie zabiegu wmasowany zostaje odpowiedni do rodzaju skóry stóp preparat pielęgnacyjny.

Czas trwania zabiegu 60-90 min.